مراسم احیاء شب 23 ماه رمضان در مصلی پارس آباد

مراسم احیاء شب 23 ماه رمضان در مصلی پارس آباد

زمان : 1391/05/21 ساعت 12 شب

سخنران : ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارس آباد حاج آقا باقری

مداح:حاج مهمان اسدی  از مشکین شهر

به گزارش خبرنگار اعزامی وبلاگ زینب،پیام رسان کربلا :

حجت الاسلام حسن باقری رئیس اداره تبلیغات اسلامی پارس آباد در مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان گفت: اگر بخواهیم برای امیر مومنان حضرت علی (ع) بنده ای خالص و پیرو باشیم باید اصولی راکه حضرت علی (ع) با آن زندگی و حکومت کرد از آن الگو بگیریم و حتی الامکان زندگی خود را به آن حضرت شبیه سازیم.

وی افزود: حضرت علی (ع) می فرماید: « درست است که نمی توانید مثل من زندگی کنید اما می توانید زندگی ، رفتار ، کردار ، گفتار و حکومت خود را به من شبیه سازید.»

باقری در ادامه به اصول ماندگاری امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و گفت: عبودیت و بندگی خالص آنحضرت از ایشان بعنوان انسان کاملی ساخت زیرا آنحضرت به مدت 25 سال در مکتب آموزه های دینی و معنوی پیامبر (ص) تربیت یافته بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پارس آباد اصل دیگر ماندگاری نام و یاد آنحضرت را صدق محوری و دوری از کذب و دروغ عنوان کرد و افزود: از نشانه های پیرو و مطیع و رهرو علی بودن آن است که انسان صادق و راستگو باشد و از هرگونه دروغ جدی و شوخی پرهیز کند.

وی در ادامه اصل قانون محوری ، انتقاد پذیری ، توجیه امور و شایسته سالاری و امانتداری را از اصول ماندگاری حکومت مولای متقیان برشمرد و گفت: راز ماندگاری نام و حکومت صالح آنحضرت در اجرای صحیح قوانین اسلامی و دینی بود.

حجت الاسلام باقری در پایان مسئولین را به حفظ امانت الهی که همان مسئولیت شان است دعوت کرد و گفت: در این چند روز مسولیتی که به صورت امانت در اختیار ما گذاشته شده است باید اهتمام جدی در خدمت به مردم مومن، متدین و شریف جمهوری اسلامی را داشته باشیم.

در ادامه مراسم سوگواری و مداحی انجام گرفت و مومنان روزه دار در سوگ شهادت امیر مومنان علی (ع) عزاداری کردند.

گفتنی است، این مراسم روز شنبه 21 مرداد در مصلی امام (ره) پارس آباد برگزار شد./مصلح


/ 0 نظر / 15 بازدید